Stawka i oblicza cyfryzacji - publikacja i debata

12 listopada 2020

Jaka jest rzeczywista stawka cyfryzacji polskich przedsiębiorstw, samorządów i administracji? Czy i w jaki sposób nasz rdzeń kulturowo‑mentalny zweryfikuje ten proces? Dlaczego nawet najdalej posunięta digitalizacja pojedynczej firmy czy urzędu nie wystarczy i konieczne jest szersze – kompatybilne z otoczeniem – ucyfrowienie sieciowe? Jak dziś wygląda transformacja technologiczno‑cyfrowa małych i średnich przedsiębiorstw z Pomorza? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w najnowszej publikacji wydanej przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

 

Publikacja „Stawka i oblicza cyfryzacji” to zbiór wywiadów na tematy związane z cyfryzacją przeprowadzone z najbardziej znanymi polskimi (w sporej części pomorskimi) menadżerami, m.in.:

 

  • Michałem Wroczyńskim i Gniewoszem Leliwą z Samurai Labs nt. „Pomorska sztuczna inteligencja podbija świat”,
  • Sebastianem Ptakiem z Blue Media nt. „Czego w biznesie nie da się scyfryzować?”
  • Andrzejem Sołdatym z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości nt. „Przemysł 4.0 dla długofalowej konkurencyjności przedsiębiorstw”

 

W „Stawce i obliczach cyfryzacji” opublikowano również wywiad ze Sławomirem Koprowskim, Prezesem Zarządu Pomorskiego Funduszu Rozwoju pt. „Wyzwanie cyfryzacyjne pomorskich przedsiębiorstw”. (strona 82 publikacji). Publikację można pobrać tutaj, a bezpośredni plik z wywiadem ze Sławomirem Koprowskim tutaj.

 

Zaproszenie na debatę

 

Zapraszamy również do obejrzenia debaty na tematy związane z publikacją. Debata rozpocznie się jutro (13.11.2020) o godzinie 11:00 na kanale Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (Kongres Obywatelski). Główne punkty debaty to:

 

  •  Jaka jest rzeczywista stawka cyfryzacji polskich przedsiębiorstw? Czy i w jaki sposób nasz rdzeń kulturowo-mentalny zweryfikuje ten proces?
  • Dlaczego nawet najdalej posunięta digitalizacja pojedynczej firmy nie wystarczy i konieczne jest szersze – kompatybilne z otoczeniem – ucyfrowienie sieciowe?
  • Jak dziś wygląda transformacja technologiczno-cyfrowa małych i średnich polskich, w tym również pomorskich, przedsiębiorstw?

 

W debacie wystąpią dr inż. Wojciech Kamieniecki, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Jakub Kaszuba, Prezes Zarządu Base Group, Andrzej Soldaty, Prezes Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości i Sławomir Koprowski, Prezes Zarządu Pomorskiego Funduszu Rozwoju. Moderatorem będzie Luk Palmen, Prezes Zarządu InnoCo, Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego.

 

Dołącz do naszych Klientów

Sprawdź ofertę i skontaktuj się z naszymi pośrednikami finansowymi.

Bądź na bieżącoZapisz się do newslettera
Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk

biuro@pfr.pomorskie.eu

58 58 58 950