Stawka i oblicza cyfryzacji – debata

13 listopada 2020

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z debaty o „Stawce i obliczach cyfryzacji” dostępnej na kanale Kongresu Obywatelskiego na YouTube. W debacie wziął udział m.in. Sławomir Koprowski, Prezes Zarządu Pomorskiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o.

 

Debata odbyła się online na kanale Kongresu Obywatelskiego.

 

Bezpośredni link do debaty ⇒ https://www.youtube.com/watch?v=8VWVM3rczlQ

 

Moderatorem debaty był Luk Palmen, Prezes InnoCo Sp. z o.o., członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego. W debacie oprócz Sławomira Koprowskiego uczestniczył dr inż. Wojciech Kamieniecki, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Jakub Kaszuba, Prezes Zarządu Base Group, dr Andrzej Soldaty, Prezes Zarządu Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości.

 

W czasie debaty zostały poruszony kwestie takie jak:

 

  • Jaka jest rzeczywista stawka cyfryzacji polskich przedsiębiorstw? Czy i w jaki sposób nasz rdzeń kulturowo-mentalny zweryfikuje ten proces?
  • Dlaczego nawet najdalej posunięta digitalizacja pojedynczej firmy nie wystarczy i konieczne jest szersze – kompatybilne z otoczeniem – ucyfrowienie sieciowe?
  • Jak dziś wygląda transformacja technologiczno-cyfrowa małych i średnich polskich, w tym również pomorskich, przedsiębiorstw?

 

Sławomir Koprowski w swoich wystąpieniach mówił m.in. o potrzebie delegowania zadań, braku zabezpieczeń finansowych jako głównym problemie w dostępności do finansowania, badaniu pomorskich firm zamówionych przez Pomorski Fundusz Rozwoju w sopockiej firmie PBS Sp. z o.o., oraz o wizji pomorskiej gospodarki za 5 lat.

Dołącz do naszych Klientów

Sprawdź ofertę i skontaktuj się z naszymi pośrednikami finansowymi.

Bądź na bieżącoZapisz się do newslettera
Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk

biuro@pfr.pomorskie.eu

58 58 58 950