Pożyczka Miejska dla Muzeum Narodowego w Gdańsku

15 stycznia 2021

Pomorski Fundusz Rozwoju (PFR) podpisał 15.01.2021 r. umowę Pożyczki Miejskiej z Muzeum Narodowym w Gdańsku. Dzięki środkom pochodzącym z kasy Samorządu Województwa Pomorskiego, Muzeum otrzyma 7 400 000 zł na okres 19 lat. Pozwoli to na rewaloryzację zabytkowego kompleksu pałacowego w Waplewie Wielkim.

 

Pierwszy etap inwestycji w Waplewie Wielkim był realizowany w latach 2011-2018 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Pieniądze otrzymane z Pożyczki Miejskiej będą przeznaczone na zadania w ramach drugiego etapu inwestycji.

 

Jego celem jest konserwacja i rewaloryzacja otoczenia Pałacu, w tym budynku Powozowni. Projekt adaptacyjny zabytku przewiduje utworzenie pomieszczeń wielofunkcyjnych, wystawienniczo-konferencyjnych, magazynowych oraz przygotowanie nieistniejącego w kompleksie historycznym zaplecza obsługi turystów i uczestników imprez oferowanych przez Muzeum Tradycji Szlacheckiej, Oddziału Muzeum Narodowego w Gdańsku.

 

Modernizacja części przypałacowej historycznego majdanu i podjazdu w otoczeniu Pałacu pozwoli na wprowadzenie wygodniejszej komunikacji w obrębie obiektu, korzystniejsze wyeksponowanie zabytków i utworzenie parkingów.

 

„Ta inwestycja pokazuje jak ważna dla samorządu województwa jest historia naszego regionu i kraju. Kompleks w Waplewie Wielkim pełni ważne zadanie przypominania o misji jaką pełnił polski dwór. Mamy nadzieję, że dzięki Pożyczce Miejskiej będzie ono jeszcze skuteczniej realizowane,” powiedział Mieczysław Struk – Marszałek Województwa.

 

„Pożyczka Miejska znalazła swojego kolejnego beneficjenta. Cieszymy się, że ten produkt wzbudził ogromne zainteresowanie wśród inwestorów i umożliwia realizowanie potrzebnych inwestycji,” dodał Sławomir Koprowski – Prezes PFR.

Dołącz do naszych Klientów

Sprawdź ofertę i skontaktuj się z naszymi pośrednikami finansowymi.

Bądź na bieżącoZapisz się do newslettera
Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk

biuro@pfr.pomorskie.eu

58 58 58 950