Pożyczka Miejska dla Hevelianum

30 grudnia 2020

Hevelianum – Jednostka Budżetowa Miasta Gdańska otrzyma 25 milionów złotych w ramach Pożyczki Miejskiej – wynika to z umowy pożyczkowej, podpisanej 30 grudnia 2020 r. między Gminą Miasta Gdańska a Pomorskim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o. (PFR).

 
Przypomnijmy, że Pożyczka Miejska to instrument opracowany przez Pomorski Fundusz Rozwoju, finansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego. Dzięki Pożyczce Miejskiej, łącznie ponad 120 milionów złotych wesprze pomorskie miasta w realizacji inwestycji infrastrukturalnych. Do tej pory PFR podpisał umowy na Pożyczkę Miejską m.in. z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. J. Korczaka w Słupsku Sp. z o.o., z Centrum Park Chojnice Sp. z o.o., czy z Teatrem Wybrzeże.
 
Nowe-stare budynki w Hevelianum
 
Przedsięwzięcie inwestycyjne realizowane będzie w historycznym kompleksie budynków Zespołu poszpitalnego Bożego Ciała w Gdańsku. Jego głównym celem jest stworzenie unikatowej oferty turystycznej i kulturalnej, przy jednoczesnym ożywieniu dotychczas zdegradowanej tkanki miejskiej tej części Gdańska.
 
W ramach projektu zostaną zrewitalizowane budynki C, D i E kompleksu, które otrzymają też nowe funkcje:
• budynek C będzie pełnił rolę księgarnio-kawiarni, wraz z ekspozycją stałą poświęconą historii szpitalnictwa, przestrzenią do pracy zdalnej i relaksu;
• budynek D, wpisany do Rejestru Zabytków, będzie pełnił funkcję noclegową (hostel);
• budynek E zostanie zaadaptowany na potrzeby szkoleniowo-edukacyjne i wystawiennicze.
 
„Cieszymy się z pozyskania środków na renowację i odnowienie części kompleksu poszpitalnego Bożego Ciała. Jak również z zaufania, którym marszałek i podległe mu instytucje, obdarzają Gdańsk.” mówi Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Gdańska.
 
„To kolejna pożyczka udzielona w ramach Pożyczki Miejskiej. Przedsięwzięcie jest bardzo ambitne i z pewnością dobrze przysłuży się mieszkańcom Gdańska, jak również będzie stanowić atrakcję dla turystów.” powiedział Sławomir Koprowski – Prezes PFR.
 
„Pożyczka Miejska to kolejny sprawny instrument służący finansowaniu w pomorskich miastach ważnych inwestycji i warto zaznaczyć nie tylko tych największych miastach jak Gdańsk. Dzięki tym pożyczkom zyskujemy nowe przestrzenie, często zdegradowana tkanka miejska zyskuje nowe atrakcyjne funkcje.” dodał Mieczysław Struk – Marszałek Województwa.
 

Zdjęcia: Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Dołącz do naszych Klientów

Sprawdź ofertę i skontaktuj się z naszymi pośrednikami finansowymi.

Bądź na bieżącoZapisz się do newslettera
Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk

biuro@pfr.pomorskie.eu

58 58 58 950