Pierwsze elektryczne autobusy już na ulicach Malborka

20 lipca 2021

Do Malborka trafiły pierwsze trzy autobusy marki Solaris typu Urbino 12 Electric, które zostały współfinansowane z Pożyczki Miejskiej, udzielonej przez Pomorski Fundusz Rozwoju.
Miejski Zakład Komunikacji w Malborku Sp. z o.o. dokonał zakupu sześciu elektrycznych autobusów. Trzy pierwsze właśnie rozpoczynają swoją prace. Kolejne trzy zostaną dostarczone przez producenta jeszcze w sierpniu.

 

Przypominamy, że celem inwestycji jest ograniczenie kosztów napraw i eksploatacji dotychczasowego, mocno już zużytego taboru autobusowego napędzanego silnikami diesla. Nie mniej istotna jest oczekiwana poprawa jakości powietrza w Malborku związana ze znacznym ograniczeniem emisji spalin, a w konsekwencji także przeciwdziałanie ich negatywnemu wpływowi na zdrowie mieszkańców oraz powstrzymanie degradacji stanu zabytków w mieście. Inwestycja przyczyni się również do poprawy jakości usług oferowanych przez lokalnego przewoźnika, szczególnie w efekcie zwiększonego komfortu podróżowania i mniejszej awaryjności autobusów.

 

Kwota wsparcia udzielanego przez PRF miejskiemu przewoźnikowi to 2,5 miliona złotych.

 

Informacje medialne:
Radio Malbork: Nowe autobusy elektryczne już na ulicach Malborka – Radio Malbork
Panorama TVP3: Panorama: 16.07.2021 18:30 (tvp.pl)  od 12 do 14 minuty Panoramy
Malbork Nasze Miasto: Malbork. Autobusy elektryczne już wyjechały na ulice miasta, ale najpierw zostały uroczyście przywitane | Malbork Nasze Miasto
Portal na plus: Malbork. Elektryczne autobusy już jeżdżą po mieście. Nowa jakość w MZK | Portal na Plus

 

Dołącz do naszych Klientów

Sprawdź ofertę i skontaktuj się z naszymi pośrednikami finansowymi.

Bądź na bieżącoZapisz się do newslettera
Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk

biuro@pfr.pomorskie.eu

58 58 58 950