Innowacja, ekologia i zysk – konferencja dla mikro, małych i średnich firm turystycznych

26 września 2019

Już 10 października mikro, małe i średnie firmy z branży turystycznej spotkają się w Gdańsku na konferencji poświęconej gospodarce obiegu zamkniętego (GOZ).

 

Przedsiębiorcy będą mogli poszukać inspiracji do wprowadzania nowoczesnych rozwiązań GOZ w ramach prowadzonych przedsięwzięć. Ten nowy trend gospodarczy, promowany m.in. przez Unię Europejską, już dziś inspiruje do zmian i rozwoju wielu branż. Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu CIRTOINNO, którego celem jest wdrożenie rozwiązań GOZ przez hotele, restauracje i ośrodki SPA – z korzyścią dla środowiska i własnego biznesu. Konferencja odbędzie się w Hotelu PURO w Gdańsku. Udział jest bezpłatny.

 

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza przedstawicieli MSP branży turystycznej i instytucji otoczenia biznesu na konferencję „W kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Innowacje w turystyce Południowego Bałtyku”.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach międzynarodowego projektu CIRTOINNO (CIRCULAR ECONOMY TOOLS TO SUPPORT INNOVATION IN GREEN AND BLUE TOURISM SMEs), który ma na celu udostępnienie branży turystycznej gotowych rozwiązań oraz narzędzi do ich wdrażania w zakresie GOZ. Agencja Rozwoju Pomorza jest Liderem Projektu.

 

CIRTOINNO to projekt, który umożliwia firmom z sektora MSP m.in. samodzielną diagnozę spełniania wymogów GOZ, wyznaczania dalszej drogi w rozwijaniu tego kierunku, edukację kadry i menedżerów – za pośrednictwem warsztatów z zakresu GOZ, wdrażania modeli biznesowych, projektowania usług (design thinking), marketingu czy efektywności energetycznej. W ramach projektu wypracowano także specjalistyczne doradztwo dla firm – poprzez model indywidualnej pracy doradcy, dostosowanej do charakterystyki danej organizacji.

 

Rezultaty projektu CIRTOINNO to wyniki wymiany doświadczeń partnerów z krajów  zaawansowanych w obszarze GOZ – Danii i Szwecji, a także współpracujących Polski i Litwy, w których firmy turystyczne są dopiero na początku tej drogi. Zwiększenie udziału rozwiązań GOZ w oferowanych usługach, produktach, a także modelach biznesowych ma przynieść wzrost innowacyjności w branży turystycznej, w szczególności z obszaru niebieskiej i zielonej gospodarki Południowego Bałtyku.

 

Konferencja 10 października realizuje cele programu „One Planet – Sustainable Tourism Programme” Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), którego Agencja Rozwoju Pomorza jest partnerem. Wydarzenie jest też częścią organizowanego w Polsce po raz drugi Międzynarodowego Tygodnia GOZ – Circular Week.

 

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj

Dołącz do naszych Klientów

Sprawdź ofertę i skontaktuj się z naszymi pośrednikami finansowymi.

Bądź na bieżącoZapisz się do newslettera
Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk

biuro@pfr.pomorskie.eu

58 58 58 950