Darmowy system informacyjny pomocny w walce z COVID-19

28 kwietnia 2020

www.oursafety.info dostarcza bezpłatne materiały informacyjno-edukacyjne o profilaktyce COVID-19. Przeznaczone są dla instytucji publicznych, firm i osób prywatnych. Wystarczy pobrać, wysłać lub wydrukować.

 

Na stronie www.oursafety.info za darmo można pobrać infografiki m.in. dlaczego społeczny dystans ma znaczenie, jak bezpiecznie robić zakupy, jak należy prawidłowo korzystać z maski, czy też zakładać i ściągać jednorazowe rękawiczki ochronne. Materiały zaprojektowane są na podstawie sprawdzonych źródeł włącznie z WHO i Ministerstwem Zdrowia. Celem projektu jest zminimalizowanie ilości zachorowań COVID-19 na świecie poprzez informację i edukację.

 

Narzędzie powstało z myślą o osobach odpowiedzialnych za funkcjonowanie organizacji publicznych i prywatnych, zakładów produkcyjnych, fabryk, sklepów i firm. Jest to kompletny system BHP dotyczący COVID-19 zaprojektowany przez Charles’a Kasprzaka oraz Rio Creativo. Pierwsze wdrożenie systemu miało miejsce w fabryce przetwórstwa spożywczego Milarex Sp. z o.o. w Słupsku (Polska) i już kolejne organizacje z niego korzystają.

 

Informacja o serwisie jest w rękach najważniejszych osób zarządzającymi życiem publicznym. Niebawem kampania będzie przetłumaczona na inne języki i trafiać będzie do najważniejszych organizacji publicznych i prywatnych na świecie.

 

“Jako społeczność globalna musimy jak najszybciej powrócić do normalnego życia. Musimy umożliwić funkcjonowanie naszych gospodarek. Instytucje i firmy, które są nieczynne muszą niezwłocznie wrócić do aktywności. Oursafety.info może w tym pomóc.” powiedział Charles Kasprzak, pomysłodawca platformy.

 

Codziennie w wielu miejscach na świecie gromadzą się duże ilości osób. To sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa. Jedynym sposobem na uchronienie nas są działania profilaktyczne. Najważniejszym z nich jest edukacja.

 

„W Oursafety.info opracowane i wdrożone zostało kilkadziesiąt grafik i piktogramów, ale też, na przykład, kolorowanki dla dzieci znudzonych byciem w domu. Trzeba zadbać o swoją społeczność. Z pomocą systemu możesz stworzyć kompletny zbiór informacji na temat profilaktyki COVID-19. Prace nad dodatkowymi materiałami są w toku.” – komentują Marcin Zgórski i Marek Guziński ze studia brandingowego Rio Creativo.

 

Rzeczywistość się zmieniła. Sytuacja COVID-19 będzie trwała. Kierunek w jakim pójdzie świat pozostaje niepewny. Jest to moment, aby propagować kluczowe wzorce zachowań, tak aby jak najwięcej osób mogło spokojnie żyć, wykonywać swoje obowiązki, pracować i wyjść z tej nadzwyczajnej sytuacji obronną ręką.

Dołącz do naszych Klientów

Sprawdź ofertę i skontaktuj się z naszymi pośrednikami finansowymi.

Bądź na bieżącoZapisz się do newslettera
Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.

Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.
ul. Straganiarska 24-27
80-837 Gdańsk

biuro@pfr.pomorskie.eu

58 58 58 950